Průvodce finanční gramotností

Publikováno 22.11.2014

Dnes jsem měl tu čest předat důležité informace z oblasti řízení domácích financí pěstounům ze Soběslavi a okolí. Téma semináře znělo "Průvodce finanční gramotností - vhodné produkty pro děti v pěstounské péči". V pozadí tohoto názvu se kromě jiného skrývalo důležité sdělení. Sdělení, díky kterému nyní pěstouni ví, jak mohou zabezpečit ratolesti svěřené do péče tak, aby na jejich majetek nedosáhli jejich biologičtí rodiče. Tito totiž v řadě případů o dítě nejeví zájem a nestarají se o něj. Proto je chvályhodné, že existují osoby, kterým záleží na osudu těchto dětí - ty totiž za nic nemohou a často jsou zbytečně vystaveny stresovým situacím, jež mohou zanechat na dětech celoživotní následky.

Dnešním seminářem pro pěstouny jsem jako lektor přispěl ke zlepšení životní situace několika rodin. Děkuji tímto manželům Horeckým a vzdělávacímu centru PorCeTa, které dnešní akci zaštítilo. Nic nepotěší více, než obličeje hltající každé vaše slovo a závěrečný děkovný potlesk ze strany obecenstva.

Seminář na téma "Průvodce finanční gramotností aneb Zkroťte svůj rodinný rozpočet" bude v blízké době k dispozici široké veřejnosti.